Ju sugjeroj me pa Adnan Kafazi ne kinema

Kesh dje me pa edhe m’la pershtypje t’mire, krejt cka kem n’salle jemi knaqe tu e kqyr edhe jem pak tu kesh me do skena.
Realizimi i filmit u dok profesional, aktrimi shume ne nivel (me perjashtim te disave qe nuk jane aktor me profesion por kengetar, sdi pse i marrin, po nejse) edhe skenari i mire (deri diku).
Per mundesite edhe limitet qe i ka kinematografia e Kosoves prap po arrin me kriju filma kualitet (nese nuk i krahasojm shume me filmat me buxhet multi-milionesh qe i prodhon hollywoodi), kshtu qe mire bojm nese i mbeshtesim nese kemi mundesi me ble ni bilete. Me sa e di eshte tu u shfaqe per momentin ne cineplexx ne prishtine dhe prizren. Perndryshe nese ju pengon e shamja mos e kqyrni se cdo minut shan dikush, kajher e tepert po shpesh eshte qesharake se eshte e shame kreative qysh din shqiptart :stuck_out_tongue: