100 lojtarët më të mirë të dekadës 2010 - 2020

Kanë mbetur edhe tri ditë nga përfundimi i kësaj dekade dhe shumë gjëra kanë ndodhur në futboll.

Lionel Messi po e mbyll këtë dekadë me gjashtë Topa të Artë të fituar, duke e lënë pas Cristiano Ronaldon me një më pak.

Dyshja kanë thyer pothuajse çdo rekord të mundshëm në sportin më të shikuar në botë, por që u mbetën vetëm edhe disa prej tyre.

32-vjeçari dhe portugezi janë duke tentuar të bëhen golashënuesit më të mirë të të gjitha kohërave, derisa ky i fundit është më afër.

GivemeSport ka përpiluar një ranglistë me lojtarët më të mirë në këtë dekadë që po e lëmë pas:

100= Jamie Vardy

99= Keylor Navas

98= Fernando Torres

97= James Rodriguez

96= Rio Ferdinand

95= Marco Reus

94= Mario Mandzukic

93= Branislav Ivanovic

92= Roberto Firmino

91= Andrea Barzagli

90= Ashley Cole

89= Maicon

88= Jan Oblak

87= Miroslav Klose

86= Danielle de Rossi

85= Didier Drogba

84= Alisson Becker

83= Samuel Eto’o

82= Romelu Lukaku

81= Antonio Di Natale

80= David Alaba

79= Hugo Lloris

78= Carlos Tevez

77= Diego Forlan

76= Pierre-Emerick Aubameyang

75= Javier Mascherano

74= Thiago Alcantara

73= Thiago Silva

72= Dani Carvajal

71= Paul Pogba

70= Diego Costa

69= Sadio Mane

68= Pepe

67= Petr Cech

66= Vincent Kompany

65= Jerome Boateng

64= Steven Gerrard

63= Yaya Toure

62= Raphael Varane

61= Raheem Sterling

60= Thibaut Courtois

59= John Terry

58= Mats Hummels

57= Frank Lampard

56= Thomas Muller

55= Cesc Fabregas

54= Harry Kane

53= Nemanja Vidic

52= Leonardo Bonucci

51= Radamel Falcao

50= Diego Godin

49= Kevin De Bruyne

48= Angel Di Maria

47= David Villa

46= Mohamed Salah

45= Alexis Sanchez

44= Wesley Sneijder

43= Pedro

42= Wayne Rooney

41= Robin van Persie

40= Gareth Bale

39= Giorgio Chiellini

38= Gonzalo Higuain

37= David de Gea

36= Bastian Schweinsteiger

35= Edinson Cavani

34= Mesut Ozil

33= Virgil van Dijk

32= Kylian Mbappe

31= Jordi Alba

30= N’Golo Kante

29= Eden Hazard

28= David Silva

27= Toni Kroos

26= Antoine Griezmann

25= Iker Casillas

24= Xabi Alonso

23= Philipp Lahm

22= Sergio Aguero

21= Franck Ribery

20= Manuel Neuer

19= Andrea Pirlo

18= Carles Puyol

17= Zlatan Ibrahimovic

16= Marcelo

15= Sergio Busquets

14= Gianluigi Buffon

13= Arjen Robben

12= Karim Benzema

11= Gerard Pique

10= Luka Modric

9= Robert Lewandowski

8= Sergio Ramos

7= Luis Suarez

6= Dani Alves

5= Neymar

Brazil v Germany - Final: Men's Football - Olympics: Day 15

4= Xavi

3= Andres Iniesta

2= Cristiano Ronaldo

1= Lionel Messi.